Moja fotografia

Fotografuję od 1965 roku. W latach 70. ubiegłego wieku pracowałem jako fotoreporter dla prasy studenckiej i technicznej.

Fotografuję pejzaż, przyrodę, architekturę, krajobraz postindustrialny....

Realizuję projekty fotograficzne kontemplując światło oferowane przez naturę, ćwicząc zdolność do nieprzerwanej, uważnej obserwacji.

Uczestniczę i współorganizuję plenery fotograficzne.

Szczególnie interesuje mnie wykonywanie fotografii o trwałości archiwalnej mogącej zaistnieć na rynku fotografii kolekcjonerskiej.

Fotografując aparatami cyfrowymi samodzielnie prowadzę cyfrową obróbkę zdjęć, łącznie z ich ostatecznym wydrukiem na artystycznych papierach marki Epson, Hahnemühle i  Canson, zapewniających archiwalną trwałość fotografii, zgodnie z  zasadami projektu Digigraphie firmy Epson. Jestem uczestnikiem tego projektu, przestrzegam jego zasad, dla moich fotografii wystawiam certyfikat Digigraphie firmy Epson.

Gdy trzeba sięgam do analogowej fotografii wielkoformatowej (4x5 cala) i  prowadzę obróbkę chemiczną w tradycyjnej ciemni. 

Stosownie do zleceń i zamówień wykonuję oprawę fotografii z zastosowaniem meteriałów bezkwasowych w zgodzie ze standardami P.A.T. (Photographic Activity Test).

O moich dotychczasowych osiągnięciach można przeczytać w zakładce INFO.

Zapraszam.

Janusz Lech Wojcieszak

członek ZPAF,  tytuł  EFIAP,  członek ZPFP

  • Nadanie tytułu Artiste FIAP
    Nadanie tytułu Artiste FIAP
  • Nadanie tytułu Excellence FIAP
    Nadanie tytułu Excellence FIAP
 
 
Digigraphie. Fotografia krajobrazu  fotografia kolekcjonerska  trwałość archiwalna  fine art photography